Jazda na koni | Žitný Ostrov

Jazda na koni

Czajlik Ranch

Na ranči je zabezpečená možnosť na výcvik a jazdu na koni pre začiatočníkov a pokročilých, pre malé deti jazda na poníkoch a hipporehabilitácia na to odkázaným.Prenajímame svadobný koč a kočiare na vychádzky. Ďalej je tu možnosť prenájmu boxov pre 20 koní.

V nečase a v zime je k dispozícií krytá jazdiareň. Liečba pomocou koní /hippoterapia/ je terapeutická metóda pod dohľadom lekárskeho dozoru na zlepšovanie stavu a kvality života postihnutých a ranených osôb. Vo veľkej miere sa uplatňuje pri liečbe neurologických symptómov, ortopedických nálezov či psychických ochorení. Je to komplexná rehabilitačná metóda, ktorá spája šport, liečiteľstvo, psychológiu a pedagogiku.

Za pomoci školených odborníkov a špeciálne vycvičených terapeutických koní na ranchi prebieha cvičenie v krytej jazdiarni.

Viac info na webovej stránke ranča

Bíró Kánság Lovasíjász Egyesület

Vo Veľkých Dvorníkoch neďaleko Dunajskej Stredy pracuje združenie lukostrelcov na koni. Na ranči je dobre vybavené centrum na tréningy lukostreľby na koni, v ktorom sa konajú spoločné tréningy, ako aj súťaže Chanátu Bíróovcov. Miestne združenie si stanovilo za cieľ udomácnenie lukostreľby na koni na Žitnom ostrove a popularizáciu tohto športu. Spoločné stretnutia sa konajú každú poslednú sobotu v mesiaci. V rámci spoločne stráveného dňa sa venujú aj záujemcom a začínajúcim lukostrelcom na koni.

Na ranči sa vyučuje aj jazda na koni a konajú netradičné hodiny dejepisu. Začínajúci jazdci sa učia základy pod dohľadom kvalifikovaného učiteľa v kruhovej ohrade alebo pieskovej jazdiarni. Pokročilých jazdcov sprievodcovia zavedú na dobrodružné jazdecké túry do žitnoostrovských slatín, lesov a lúk, do nezabudnuteľne krásnych, takmer nedotknutých končín Kukkónie, kde sa tajne stretávajú víly a veselí trpaslíci. Na ranči sa aj trénujú kone.

Czajlik Ranch
Bíró Kánság Lovasíjász Egyesület

Partneri